בזכות הצנחנים יש לנו ירושלים ויש לנו... תפידנית!

התפידנית הפכה היום לחלק בלתי נפרד מחיינו, עד שנראה כאילו שמרה על התפילין שלנו מאז ומעולם. אבל מתברר שעד לפני שנים מספר,  לאנשים רבים נגרם פסול בתפילין, מפני שהתפילין היו חשופות לנזקי מזג האוויר,  ולנזקים שבשגרת השימוש בהם יומיום.

מי חשב על הפטנט הזה?

מסתבר שהכול התחיל בזכות אמיתי, אז צנחן ביחידת מילואים. אמיתי השתתף בהרבה צניחות אבל באותה פעם חשש מאוד, הצניחה באותו הלילה לא הייתה אמורה להסתיים בחזרה לבסיס עם הטיולית, הפעם היה מתוכנן לגדוד תרגיל גדול - צניחה לילית באזור הררי עם הציוד, ופשיטה שתימשך עד... שיימאס למח"ט. אמיתי ידע מה משמעותה של צניחה באזור הררי כזה, פירושה אחוז גבוה מאוד של גפיים שבורות. אך לא מזה הוא חשש, אמיתי לא ידע מה יעשה עם התפילין שלו, לקחת או לא לקחת, אם ייקח יש סיכוי רציני שהתפילין יינזקו, ייחבטו אל הקרקע בצניחה, ואפילו אם ישרדו את הצניחה, מזג האוויר צפוי להיות קשה.

לא משנה כרגע מה עשה אמיתי באותו תרגיל, הדבר החשוב באמת הוא, שמאז הוא לא הפסיק לחשוב פתרון כיצד לשמור על התפילין. הוא פנה בבקשה לרב ישי באב"ד מתפילין בית א-ל, ומאז זה כבר היסטוריה... הרב ישי "הרים את הכפפה" ויחד עם צוות מקצועי שלם פיתחו את התפידנית הראשונה, הציבור קיבל את התפידנית באהבה, והיא מזוהה כיום יותר מכל עם הציבור הדתי לאומי, לוחמת איתם ביחידות המובחרות, חובשת את ספסלי בתי המידרש, וחורשת את הארץ לאורכה ולרחבה.

אז... תשמרו על עצמכם ועל התפילין שלכם!

היזהרו: קיימים כיום בשוק מוצרי חיקוי בעיתיים, ידע הציבור ויזהר!

 

מאמרים נוספים

הוראות לשמירה על התפילין

הוראות לשמירה על התפילין

איך תשמור כראוי על תפילין? הוראות לשמירה נכונה על התפילין. שמירה יום יומית: התפילין עשויות מעור, והן רגישות לרטיבות, לחות, חבטות, ולשינויי טמפרטורה ולהבדלי חום וקור.

התפילין על פי הסוד

התפילין על פי הסוד

כיצד הנחת תפילין מקשרת אותנו לאבות האומה? היכן נרמז שאדם ירא שמים המניח תפילין זוכה לתחיית המתים? מה הקשר בין תפילין לקשר נצחי בין חתן וכלה? איך התפילין עוזרות לנו להבין שכל כוח פעולתנו בעולם מאת ה'?

טיפים לרכישת תפילין

טיפים לרכישת תפילין

כיצד לבחור תפילין, מהם השיקולים החשובים שיש להתייחס אליהם בבחירת מקום לרכישת התפילין, מי עוסק כיום במכירת תפילין, מה מצב שוק התפילין, איפה כדאי לקנות תפילין ומהו מחיר תפילין?    

בזכות הצנחנים יש לנו ירושלים ויש לנו... תפידנית!

בזכות הצנחנים יש לנו ירושלי…

התפידנית הפכה היום לחלק בלתי נפרד מחיינו, עד שנראה כאילו שמרה על התפילין שלנו מאז ומעולם. אבל מתברר שעד לפני שנים מספר,  לאנשים רבים נגרם פסול בתפילין, מפני שנחשפו לנזקי הסביבה,

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il