בזכות הצנחנים יש לנו ירושלים ויש לנו... תפידנית!

התפידנית הפכה היום לחלק בלתי נפרד מחיינו, עד שנראה כאילו שמרה על התפילין שלנו מאז ומעולם. אבל מתברר שעד לפני שנים מספר,  לאנשים רבים נגרם פסול בתפילין, מפני שהתפילין היו חשופות לנזקי מזג האוויר,  ולנזקים שבשגרת השימוש בהם יומיום.

מי חשב על הפטנט הזה?

מסתבר שהכול התחיל בזכות אמיתי, אז צנחן ביחידת מילואים. אמיתי השתתף בהרבה צניחות אבל באותה פעם חשש מאוד, הצניחה באותו הלילה לא הייתה אמורה להסתיים בחזרה לבסיס עם הטיולית, הפעם היה מתוכנן לגדוד תרגיל גדול - צניחה לילית באזור הררי עם הציוד, ופשיטה שתימשך עד... שיימאס למח"ט. אמיתי ידע מה משמעותה של צניחה באזור הררי כזה, פירושה אחוז גבוה מאוד של גפיים שבורות. אך לא מזה הוא חשש, אמיתי לא ידע מה יעשה עם התפילין שלו, לקחת או לא לקחת, אם ייקח יש סיכוי רציני שהתפילין יינזקו, ייחבטו אל הקרקע בצניחה, ואפילו אם ישרדו את הצניחה, מזג האוויר צפוי להיות קשה.

לא משנה כרגע מה עשה אמיתי באותו תרגיל, הדבר החשוב באמת הוא, שמאז הוא לא הפסיק לחשוב פתרון כיצד לשמור על התפילין. הוא פנה בבקשה לרב ישי באב"ד מתפילין בית א-ל, ומאז זה כבר היסטוריה... הרב ישי "הרים את הכפפה" ויחד עם צוות מקצועי שלם פיתחו את התפידנית הראשונה, הציבור קיבל את התפידנית באהבה, והיא מזוהה כיום יותר מכל עם הציבור הדתי לאומי, לוחמת איתם ביחידות המובחרות, חובשת את ספסלי בתי המידרש, וחורשת את הארץ לאורכה ולרחבה.

אז... תשמרו על עצמכם ועל התפילין שלכם!

היזהרו: קיימים כיום בשוק מוצרי חיקוי בעיתיים, ידע הציבור ויזהר!

 

מאמרים נוספים

הוראות לשמירה על התפילין

הוראות לשמירה על התפילין

איך תשמור כראוי על תפילין? הוראות לשמירה נכונה על התפילין. שמירה יום יומית: התפילין עשויות מעור, והן רגישות לרטיבות, לחות, חבטות, ולשינויי טמפרטורה ולהבדלי חום וקור.

התאמת קשר תפילין של ראש

התאמת קשר תפילין של ראש

על מנת להתאים את היקף רצועת הראש למידת ראשך משתמשים ברצועה הימנית. ניתן לראות כיצד הרצועה הימנית עוברת בתוך הקשר של ראש בצורת האות "S". יש להשתמש בצבת (פלייר) חלק ולא משונן כדי שלא לפצוע את הרצועה. 

מהן תפילין מהודרות

מהן תפילין מהודרות

היכן כתוב שצריך להדר במצוות תפילין? עד כמה להשקיע בהידור? מצורפת דוגמא להידור מצוה בתהליך ייצור התפילין, במפעל תפילין בית אל, על פיה ניתן לראות עד כמה אנו משקיעים כדי להוציא מתחת ידנו את התפילין הטובות ביותר.

המקור להידור מצווה בתפילין

המקור להידור מצווה בתפילין

  למה להדר במצוות תפילין? עד כמה להשקיע בהידור? מצורפת דוגמא להידור מצוה בתהליך ייצור התפילין, במפעל תפילין בית אל, על פיה ניתן לראות עד כמה אנו משקיעים כדי להוציא מתחת ידנו את התפילין הטובות ביותר  

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il