תיק לתפילין

תיק לתפילין משמש לאיחסון ונשיאת התפילין והטלית לבית הכנסת. לרוב קניית תיק לתפילין הוא מאורע מרגש מכיוון שנרכש לקראת מאורע משמח כדוגמת בר מצווה או לחתן לפני חתונתו (מנהג שהכלה רוכש לחתן טלית ושקית לטלית ולתפילין)

 תיק לתפילין – סוגי התיקים

התיק המסורתי לתפילין היה למעשה שקית מבד עליה הוסיפו רקמות מסורתיות כמגן דוד או סמלים יהודיים אחרים. בדורות האחרונים השתמשו בעיקר בשקית מבד קטיפה אך כיום הצע סוגי השקיות גדל מאד לכל סוגי הבדים כולל פשתן, השימוש אף עבר לעור ובעיקר לנרתיק לתפילין דמוי עור כגון ה"אימפלה".

 תיק לתפילין - רקמה

סוגי הרקמות כיום רבות עם הצע נרחב: החל מרקמות עם עיטור "ירושלים", ריקמות עם עיטורי פרחים פינתיים, או במרכז התיק, פסוקים מהתנ"ך, או מוטיביים יהודיים כגון פירות שבעת המינים.

אצל החסידים מקובל להשתמש בריקמת "שער וילנא". ישנם רקמות המשולבות עם אבני סברובסקי , דבר שמייקר כמובן את מחיר השקית.

תיק לתפילין ולטלית

על פי רוב, תיק לטלית ותפילין העשוי מקטיפה נמכר כסט אחד של כיסוי לטלית ותפילין. למרות שלמנהג חלק מהאשכנזים עד לגיל החתונה לא מתעטפים בטלית. מנהג הספרדים וחלק מהאשכנזים מגיל בר מצווה מניחים את התפילין והטלית יחד בתוך תיק לטלית ותפילין המהווה כיסוי לטלית ותפילין גם יחד.

כיום ישנה קטגוריה חדשה – מזוודה לתפילין, במזוודה זו משתמשים לרוב אנשים מבוגרים, המיניחם גם תפילין רבנו תם. בתיק לתפילין הזה הם שמים את שקיות הקטיפה של רש"י ור"ת, סידור, צדקה ועוד..

תיק לתפילין תפידנית

בשנת 1996 פותח בתפילין בית אל תיק לתפילין שיועד לחיילים, למטיילים ולכל מי שיוצא עם התפילין וחושף אותם לפגעי מזג האוויר. תיק התפילין נקרא- תפידנית, תיק מגן לתפילין מפני חבטות ושינוי מזג אוויר, אטום למים וקשיח –על מנת לשמור על התפילין מפני מכות ולחץ המופעל עליהם כגון כשנרתיק התפילין נמצא יחד עם הציוד האישי בערימה אחת יחד עם כל התיקים של החברים.

מחיר תיק תפילין

מחיר שקית תפילין וטלית מקטיפה נע בן 80 ₪ לדגמים פשוטים מאד (שעל פי רוב מיוצרים בסין) ועד 300 לדגמים יפים המיוצרים בארץ. כאשר השקית מיוצרת בייצור מיוחד, על ידי אומן או משובץ באבנים או מעור מחירי השקיות מגיע גם ל1000 שח

מחירו של תיק תפילין תפידנית בין 249 ₪ ל269 ₪ תלוי בדגם ובסוג הבד (ישנם בדים מעט יותר יקרים, כדוגמת בד הגינס החדש) 

 

מאמרים נוספים

המקור להידור מצווה בתפילין

המקור להידור מצווה בתפילין

למה להדר במצוות תפילין? עד כמה להשקיע בהידור? מצורפת דוגמא להידור מצוה בתהליך ייצור התפילין, במפעל תפילין בית אל, על פיה ניתן לראות עד כמה אנו משקיעים כדי להוציא מתחת ידנו את התפילין הטובות ביותר  

תפילין בתשעה באב

תפילין בתשעה באב

  מתי מניחים תפילין בתשעה באב? מדוע לא מניחים תפילין בתפילת שחרית של ט' באב? למה יש שינוי בזמן הנחת תפילין בט' באב?  

כיסויד - נרתיק לתפילין

כיסויד - נרתיק לתפילין

כיסויד- מגן גמיש לתפילין של יד פטנט חדש ובלעדי!  עוד מוצר איכות של תפילין בית א-ל כיסוי לתפילין של יד יוצר כדי להגן על התפילין בעת השימוש בהן, מפני חיכוך בבגד, בגוף ובכל גורם שוחק אחר. שחיקת פינות התפילין, .

מהן תפילין מהודרות

מהן תפילין מהודרות

היכן כתוב שצריך להדר במצוות תפילין? עד כמה להשקיע בהידור? מצורפת דוגמא להידור מצוה בתהליך ייצור התפילין, במפעל תפילין בית אל, על פיה ניתן לראות עד כמה אנו משקיעים כדי להוציא מתחת ידנו את התפילין הטובות ביותר.

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il