עיבוד עורות התפילין

עיבוד עורות לתפילין

רגע לפני שמתחילים...

כאשר ילד מגיע לגיל מצוות הוא אינו רק גדל בשנה ואין מדובר בעוד יום הולדת רגיל, אלא מדובר על תאריך ציון בעל ערך עבורו, עבור משפחתו ומתוך קשר עמוק אל מסורת העם היהודי, ועל כן ראוי לא לעבור על אירוע זה באופן רגיל, אלא מומלץ לחשוב כיצד ניתן להפוך את היום החשוב ליותר משמעותי. רבים מבני המצווה עולים לתורה עם בני משפחותיהם ואף עורכים סעודה שמחה, אך יחד עם זאת טוב לדעת שישנן אופציות רבות נוספות על מנת לצקת תוכן, כאן  מפעל "תפילין בית אל" נכנס לתמונה.

חוויה ייחודית

במפעל "תפילין בית אל" אתם מוזמנים לעבור חוויה ייחודית- ללמוד כיצד נוצרים התפילין לפי מיטב המסורת היהודית. וכאשר הילד יניח על ראשו את התפילין הוא יבין את המשמעויות השונות של המצווה,ויתחבר ממקום יותר עמוק אל הנחת התפילין.

 

הכנת העורות לייצור התפילין

שלב ראשון

התפילין עשויים מעור של בהמה גסה, כאשר עור השור הוא העור המועדף.  מכל שור ניתן לעשות אך ורק זוג יחיד של תפילין, כך שכבר מנתון זה ניתן להבין את המאמץ הנדרש בתהליך הייצור. מלבד עור שור, ניתן גם לעשות את התפילין מעור של כבש -הנקרא עור בהמה דקה, אך עור של שור עדיף,מכיוון שהוא חזק יותר ועמיד הרבה יותר לאורך השנים, ובזכות עוביו ניתן לייצר ממנו תפילין מהודרות על פי כל דרישות פוסקי ההלכה. על כן מי שרוכש תפילין מעור שור -מבהמה גסה,יודע שאותם תפילין ילוו אותו לאורך שנים באופן איכותי, ועל כן תפילין שכאלו ידועות כמהודרות יותר.

שלב העיבוד

הליך קבלת עור השור נעשה לפי השלבים הבאים: ראשית, שוחטים את השור. לאחר מכן פושטים מעליו את העור מאזור הצוואר ומעבדים אותו בסיד ייעודי בתוך חבית גדולה מעץ. מדוע עור הצוואר ולא עור מחלק אחר? ובכן,מכיוון שעור הצוואר נחשב לגמיש ורךיותר. מדוע משתמשים בסיד? מכיוון שהסיד סותם את הנקבוביות שבעור ומונע ריקבון בכך שהוא מסיר שאריות בשר ושומן. לאחר מכן חותכים את העור בצורת T ועוברים לשלב הבא.

עור בהמה גסה

 

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il