יצירת ה-שין

יצירת האות שי"ן בתפילין של ראש

כידוע,האות "ש" ניצבת מעל התפילין של הראש, מהדרת בעדינות את התפילין שמלוות את העם היהודי לאורך הדורות . כיצד מוטמעת אותה אות "ש"?

תחילת התהליך

ראשית, על מנת ליצור את האות "ש"- יש להרטיב את האזור בעדינות (הרטבה שלישית מתחילת התהליך), וזאת על מנת לאפשר עיבוד מקומי נקודתי של העור. אל שני צדי הבית מצמידים ברזלים בהם מוטבעת האות. לאחר מכן לוקחים את הבית ומכניסים אותו אל תוך מכשיר לחץ הידראולי. בתום הפעולה התוצאה אמורה להציג את האות "ש".  מי שחושב שבכך הושגה המטרה טועה, וזאת כי ישנם פוסקים הדורשים להוציא החוצה את האות אל מחוץ לעור ולא לדחוף פנימה את העור שמסביב לה.

בין חוץ לפנים

מכיוון שצריכים להוציא את האות "ש" החוצה, יש לסמן את האות על צד הבית. כעת, דוחפים אותה חזרה פנימה באמצעות ברזל חלק, ורק לאחר מכן מבליטים את האות "ש" כפי שדורשת ההלכה- ע"י משיכה ידנית כלפי חוץ.

משמעות האות שי"ן

אי אפשר שלא לדבר על האות 'ש' מבלי לציין את המשמעות המרתקת שעומדת מאחוריה. האות "ש" בתפילין של ראש יחד עם האות 'ד' בקשר הראש ובתוספת האות 'י' בקשר של יד יוצרים יחד את שם השם: ש-ד- י.בנוסף,מי שישים לב, יבחין שבדופן ימין יש לאות שלושה ראשים שמסמלים את שלושת האבות, ומצד שמאל יש לאות 'ש' ארבעה ראשים כנגד ארבעת האימהות. כאשר האבות מצד ימין והאימהות מצד שמאל, ניתן שוב לחזור אל ילד בר-המצווה ולהבין את ייחודיות המעמד, תפילין היא מצווה המחברת בינו לבין הוריו, בינו לבין המסורת. 

 

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il