יצירת ריבוע

ריבוע התפילין

כאשר מדובר על תפילין, ניתן לשים לב שיש רעיון ריבועי שחוזר על עצמו. יש שלושה דברים שחייבים להיות מרובעים: גוף הבית, התיתורא והתפירות. "תפילין מרובעות–הלכה למשה מסיני.. בתפרן ובאלכסונן..." (שו"ע לב, לט). בגוף הבית נמצאות הפרשיות, התיתורא היא הבסיס הרחב של בית התפילין שמקיפים את המרכז-גוף הבית, והתפירות הן תפירת העור הסוגרת על פני הבתים ביחד עם החלק התחתון של התיתורא.

תפירות וגובה בית התפילין

התפרים צריכים להיות ריבועיים, ואורכם צריך להיות כמידת הרוחב שלהם. על כן קדיחת חורים בטרם התפירה באופן נכון ומדויק תספק את הצורה המרובעת. כמו כן, מעניין לדעת שבית התפילין אינו מחויב לגובה מסוים- ההלכה אינה מתייחסת לכך, מלבד הצורך שהפרשיות צריכות להיכנס אל תוך הקובייה באופן שלם.

הקפדה

אצל " תפילין בית-אל" תמצאו עבודה מדויקת, והקפדה ברמה גבוהה עד עשיריות המילימטר בריבוע- כדי שהכול יתבצע באופן המקצועי ביותר.ב"תפילין בית-אל"עמלים לייצר תפילין על פי כל הקפדות ההלכה, וכן חשובה גם המחויבות לאיכות העשייה,מה שנראה לעין כל בכל שלב ושלב. כיצד נעשית המדידה? ע"י שימוש בקליבר (מודד מדויק)דיגיטלי. כמו כן, אותו דיוק קפדני מתבצע גם בשמירת הרווחים שבין חורי התפירה.

משמעות

כאשר נער בר המצווה רואה עד כמה כל שלב הוא מלאכת מחשבת, ועד כמה הוא נעשה בקפידה עם הרבה תשומת לב ואהבה, הוא נוכח לדעת שמדובר על מוצר ייחודי בעל ערך מוסף. הוא רואה שאם חשוב כל כך להקפיד על שלבי העשייה, הרי שישנה משמעות מאחורי הדברים, שמדובר על חפץ של קדושה שאין שני לו.מהרגע שהילד יקבל את התפילין שלו, הוא יתייחס אליהם בהערכה הרבה יותר עמוקה, ויידע להעריך שהוא מכיל הרבה תשומת לב ואהבה- ערך מוסף שלא ניתן למצוא בהרבה פריטים אחרים.לסיכום: אם בנכם חוגג בר מצווה בקרוב, ואתם מחפשים פעילות מעניינת, מלמדת ובעלת ערך מוסף- אין כמו להראות לילד מה עומד מאחורי התפילין אותן הוא עתיד להניח במשך כל ימי חייו!

 

 

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il