לחץ (פרס)

מכונת לחץ הידראולי

עברנו על שלב הכנת העור, עברנו על שלב מתיחת העור הראשונית, ועברנו על שלב מתיחת העור השנייה.עתה נתחיל בפעולות להפיכת הבתים למרובעים.אנו מחזיקים כרגע בתפילין שעברו ייבוש כפול, והם מכילים כבר ארבעה תאים עבור פרשיות תפילין של ראש,ותא אחד עבור פרשיות תפילין של יד.

תפקידי הברזלים

מה תפקידם של ברזלים אלו? ובכן, תפקידם ליצור תבנית שתייצר את הצורה המרובעת של התפילין, ותשמר את ארבעת החללים שעתידים להכיל את ארבעת הפרשיות, (פרשת שמע- דברים פרק ו, פרשת והיה אם שמוע- דברים פרק יא, פרשת קדש- שמות פרק יג, ופרשת והיה כי יביאך- שמות פרק יג).

הפרדת הדפנות

ע"י שימוש בלוח פח דק וגמיש שומרים על הדפנות המפרידות בין כל בית, ומכניסים אל מכונת הַפְּרֵס- אותה כבר הכרנו בשלב המשיכה השנייה. כזכור, מכונה זו עובדת באופן פשוט- ע"י לחץ הידראולי. לאחר מכן עושים שימוש בעמודי ברזל ונעזרים בקַלִיבֵּר (מכשיר מדידה מדויק)- כאשר סה"כ מדובר על 8 עמודים. את הַפְּרֵס סוגרים באופן ידני, תוך כדי הפעלת לחץ של 15 טון.

תפילין של יד

מכאן נעבור אל תהליך פשוט יותר שעוסק בתפילין של יד. בתפילין של יד מכניסים ברזל יחיד בלבד אל עבר החלל התואם שקיים בתוך מסגרת, ומפעילים את הַפְּרֵס. יש לציין שבסיום מהלך זה מבנה הבית הופך להיות המַרְאֶה המרובע אותו אנו מכירים.

חוויה ייחודית

כל אלו שלבים ביצירת התפילין, על פי המסורת היהודית. אין כמו לראות באופן מוחשי תהליך זה על מנת להבין שהתהליך אורך זמן- דורש ציפייה, ונעשה עם הרבה אהבה וחשיבה. לסיכום,אם גם הילד שלכם לפני גיל בר מצווה,ואתם מעוניינים להעביר לו חוויה ייחודית שתיחקק בזיכרונו לאורך זמן, גם אתם מוזמנים לעבור סיור מרתק וחשוב אל תוך נשמת הכנת התפילין.

 

 

 

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il