תפילין בית אל

 

 
לפרטים והזמנה חייג עכשיו 02-9975158

 

 שנת תשל"ז הקמת היישוב בית אל: 

בשנת תשל"ז עלתה על גבעת טרשים שוממה, קבוצה של שתים-עשרה משפחות, כולם חלוצים, והקימה את היישוב בית א-ל, באתר התנכ"י של חלום יעקב. בין המייסדים היו הרב זלמן מלמד שליט"א, כיום ראש הישיבה הגבוהה בבית א-ל, ויעקב כ"ץ (כצל'ה) שהקים את ערוץ 7. כיום מונה היישוב 5808 תושבים,  וקיימים בו בתי עסק רבים, העונים על רוב צרכיהם היומיומיים של תושבי המקום.

שנת תשל"ט הקמת מפעל תפילין בית אל:

בשנת תשל"ט הגו הרב ישי באב"ד והרב שבתי סבתו, ממייסדי היישוב, רעיון לייסוד מפעל התפילין שנקרא "תפילין בית א-ל". כיום מפרנס המפעל למעלה מעשרים משפחות, ותופס נתח גדול ומרכזי מכלל שוק התפילין. כבר מראשית היווסדו אימץ לו מפעל "תפילין בית א-ל" תפישות חדשניות ייחודיות. עם הקמתו, הזמינו מייסדיו רבנים מכל החוגים והזרמים לבקר בו, כדי להעיר את הערותיהם ולחוות את דעתם. על פי ההדגשים למיניהם של הרבנים ופוסקי הדור, הצליח המפעל להרכיב תו תקן הלכתי מחמיר ביותר, העומד בכל הדרישות וההקפדות. כך התקדם המפעל והגיע לרמות ייצור וגימור מעולות ביותר, ובכך אין דומה לו. מפעל "תפילין בית א-ל" הוא הראשון שפתח את דלתותיו לכול, והסיר את הלוט שכיסה את תהליך ייצור התפילין. בעצם היות מפעל התפילין שלנו פתוח לכול כבר היה זה חידוש גדול, וכל המפעלים שקמו אחריו, עד האחרון שבהם, מחקים אותנו בכך, עד עצם היום הזה. על מלאכת ייצור הבתים ניצח הרב שבתי קרוטהמר ז"ל, שנחשב מומחה מס' 1 בעולם בייצור ובידע טכני והלכתי של תפילין, עד לפטירתו בשנת תשע"א. צוות סופרים מוכשר שוקד על כתיבת הפרשיות, תחת עינו הפקוחה של הרב ישי באב"ד. שאלות מופנות לרב שבתי סבתו, הנעזר בידי גדולי הפוסקים של דורנו.

תו תקן תפילין בית אל

תו התקן ההלכתי של תפילין בית א-ל נהיה למושג של איכות. ניתן לשמוע היום בחנויות אחרות לתשמישי קדושה אמירות כגון: "אני יכול לתת לך את כל התקן של תפילין בית א-ל". הרב באב"ד אומר כי "די לנו אם בזכות הרמה הגבוהה, שהצבנו לנו במפעלנו, הכרחנו את כל שוק התפילין לצעוד קדימה, ובכך חוללנו את המהפכה הגדולה בתחום הזה". המקום פתוח לא רק לביקורת, אלא גם לביקורים. קבוצות של בני-נוער ומבוגרים, תלמידי ישיבות ואברכי כוללים, נערי בר-מצווה ועולים חדשים, הם מבקרים קבועים במפעל; ואכן, סיור בתפילין בית אל הוא חוויה אמיתית. מפעל תפילין בית א-ל אינו מתיימר להיות הזול מבין מפעלי התפילין, אלא האיכותי בהם. עשיית תפילין שכולה עבודת יד בידי יהודים, דורשת ידע הלכתי עצום ויכולת טכנית גבוהה. מחיר התפילין נגזר ביחס ישר מההשקעה בהן. תפילין הן "קופסה שחורה" תרתי משמע, והלקוח לעולם אינו יכול לדעת מה עבר על התפילין שלו במהלך הייצור, לכן חשוב לרכוש תפילין במקום שכל גדולי הדור סמכו דעתם עליו, ומקצתם אף מניח "תפילין בית א-ל". לאחר יגיעה עצומה והקפדה ללא פשרות זכה המפעל, שיקיים את הנאמר: "טוב שם משמן טוב".

                        
 

מחפשים תפילין בית אל מהודרות?
הכנסו לאתר בית אל ותמצאו מגוון רחב של תפילין מהודרות במחיר משתלם וקנייה נוחה.
תפילין בית אל - ייצור ומכירה של תפילין ובתים לתפילין

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il