תפילין לבר מצווה

 

כך סיפר לנו השבוע נער שהגיע להכנסת פרשיות לתפילין לקראת בר המצווה. התפילין לבר המצווה שלו נרכשו 13 שנה קודם לכן, והמתינו לו בעגלת הייבוש בארוך במפעל תפילין בית אל:

סבא היה בן 70 כשנולדתי, ההתרגשות הייתה כה רבה, נכד ראשון למשפחת ניצולי שואה.

סבא כל כך התרגש, הוא לא ידע עוד כמה שנים יזכה לחיות, אך היה לו חשוב מאד להעניק לנכדו הראשון מתנה משמעותית שתלווה אותו לכל החיים. מכיוון שאנחנו משפחה שומרת מסורת, חשוב היה לסבא להיות זה שיעביר את המסורת הלאה לדור הבא. לאחר ברית המילה שלי הוא הזמין לי עבורי תפילין לבר מצווה. סבתא סיפרה שהוא היה כה נרגש ומאושר, זה הזכיר לו שאת בר המצווה שלו הוא לא זכה לחגוג ובקושי הצליחו להשיג לו תפילין להניח בתקופת השואה הנוראה.

תפילין וטלית לבר מצווה

מאז ומתמיד הנחת תפילין וטלית היו סמל למצוות אותן נער התחיל לקיים עם כניסתו לעול המצוות.

המקור לכך מופיע בגמרא מסכת סוכה "תנו רבנן:  קטן היודע לנענע- חייב בלולב, להתעטף - חייב בציצית,  לשמור תפילין - אביו לוקח לו תפילין, יודע לדבר- אביו לומדו תורה וקריאת שמע"

בגיל בר מצווה יש לנער את היכולת לקבלת על עצמו אחריות והוא נעשה כאדם בוגר על פי ההלכה היהודית ומחוייב במצוות.

החיוב במצוות תפילין הוא מהתורה "וקשרתם לאות על ידך והיו לטטפת בין עיניך", וחל על כל בן זכר מגיל 13, בכל יום. זמן ההנחה המקובל הוא בתפילת שחרית אך ניתן גם להניח תפילין וטלית בכל שעות היום מהנץ החמה ועד השקיעה.

טלית לבר מצווה מהודרת עשויה מאה אחוז צמר ובגודל שיוצאים בו ידי חובת כל השיטות במצוות ציצית. יש לציין שמצוות ציצית חלה על כל בן זכר רק אם הוא לובש בגד עם 4 כנפות (פינות).

אנחנו מתעטפים בטלית שהוא בגד עם 4 כנפות על מנת לזכות ולקיים מצווה זו.

ערכת תפילין וטלית לבר מצווה

נהגו לרכוש לנער בר המצווה ערכה הכוללת גם את התפילין המהודרות וגם טלית עם תיק לשאת את התפילין ואת הטלית. מנהג בני אשכנז שמתעטפים בטלית רק לקראת החתונה ולכן המושג "ערכת תפילין וטלית" פחות נפוץ אצל בני אשכנז.

ערכת בר מצווה

 זהו שם נרדף לערכת תפילין וטלית. ערכת בר מצווה מכילה את כל הפרטים שנער בר המצווה נדרש להם. במיוחד אם מדובר במשפחה מסורתית ולנער אין בביתו כיפה וסידור, הערכה תכלול לרב תפילין, טלית, שקית לטלית ולתפילין, כיפה וסידור.

מחיר תפילין לבר מצווה

מחיר התפילין אינו משתנה אם התפילין הן לבר מצווה או לאדם מבוגר. מה שמשנה הוא הצורך בחוויה מרגשת ומחברת לבר המצווה יחד עם קניית התפילין. מחיר תפילין לבר מצווה זהה למחיר תפילין לאדם מבוגר. איננו רוצים שנער בר מצווה יניח תפילין פחות טובות, פחות איכותיות ופחות מהודרות, הרי כל מה שאנחנו אומרים כעת לילד: אתה הופך סוף סוף לאדם מבוגר. אין סיבה להשקיע פחות בבן שלנו. עוד כמה שנים בודדות הוא יגדל ויהי בעצמו בעל משפחה. תפילין לבר מצווה נקנה על מנת שילוו אותו כל החיים, עד מאה ועשרים בבריאות ובעבודת השם בשמחה.

להזמנת תפילין לבר מצווה או ערכת תפילין וטלית לבר מצווה חייגו עכשיו 1800795554

 

מאמרים נוספים

המדריך לקניית תפילין בית אל

המדריך לקניית תפילין בית אל

מתי צריך להזמין תפילין? לא הזמנתי מראש, עד מתי אוכל להזמין? היכן רוכשים תפילין בית א-ל? מפעל תפילין בית אל מאפשר לכל רוכש תפילין לקבל סיור במרכז המבקרים במפעל, לראות ולקבל אצלנו הסבר על כל תהליך ייצור התפילין.

טיפים לרכישת תפילין

טיפים לרכישת תפילין

כיצד לבחור תפילין, מהם השיקולים החשובים שיש להתייחס אליהם בבחירת מקום לרכישת התפילין, מי עוסק כיום במכירת תפילין, מה מצב שוק התפילין, איפה כדאי לקנות תפילין ומהו מחיר תפילין?    

כיסויד - נרתיק לתפילין

כיסויד - נרתיק לתפילין

כיסויד- מגן גמיש לתפילין של יד פטנט חדש ובלעדי!  עוד מוצר איכות של תפילין בית א-ל כיסוי לתפילין של יד יוצר כדי להגן על התפילין בעת השימוש בהן, מפני חיכוך בבגד, בגוף ובכל גורם שוחק אחר. שחיקת פינות התפילין, .

הוראות לשמירה על התפילין

הוראות לשמירה על התפילין

איך תשמור כראוי על תפילין? הוראות לשמירה נכונה על התפילין. שמירה יום יומית: התפילין עשויות מעור, והן רגישות לרטיבות, לחות, חבטות, ולשינויי טמפרטורה ולהבדלי חום וקור.

 
 
 
טלפון: 02-997-4560 | פקס: 02-997-4017 | שיחת חינם 1-800-79-55-54 | אימייל: info@tefillin.co.il